Żywy koral jako kolor roku 2019 – Living Coral

Kolory mają na nas niepodważalny wpływ. Kolor to energia. W świecie mody, ale przede wszystkim w naszym codziennym życiu nauczyliśmy się wykorzystywać moce, które drzemią w otaczających nas kolorach. Amerykańska organizacja Pantone jest powszechnie znana z tego, że od 2000 roku jej specjaliści dokonują wyboru wiodącego w danym roku koloru. Wybór ten dotyczy branży nie tylko poligraficznej, ale przede wszystkim modowej, wnętrzarskiej, a także kosmetycznej. I nigdy nie jest to wybór przypadkowy.

Living Coral 16-1546 został wybrany głównie ze względu na skojarzenia z rafą koralową, z powodu niezwykłości tego cudu natury, który coraz bardziej jest zagrożony wyginięciem. Pantone chce w ten sposób zwrócić uwagę świata nie tylko na zagadnienie dbania o przyrodę, ale także na piękno i wspaniałość rafy koralowej.

fot. KIURU Visage

Koralowy, to rozbielony pomarańcz lub czerwień, czasem z dodatkiem różu. Pantone wybrał jeden odcień koralu, ale jest ich naprawdę wiele i z powodzeniem możemy dokonywać wyboru z szerszej gamy. Wszystko zależy od proporcji. Są korale z przewagą czerwieni, ciepłe i energetyczne. Są też takie, gdzie przeważająca barwa to optymistyczny, ciepły pomarańcz. Dodatek różu czyni koralowy chłodniejszym i subtelniejszym. Biel gasi, uspokaja i powoduje, że koral jest bardziej pastelowy i jaśniejszy.

make up / fot. KIURU Visage

Living Coral wspaniale łączy się z innymi kolorami, z zielenią, szarością czy niebieskim. Pięknie kontrastuje z nasyconym granatem, a z turkusem czy miętą potrafi tworzyć kompozycje wręcz idealne. To kolor, który nie tylko wzmacnia naszą psychikę i poprawia nastrój, ale dodaje również pewności siebie i powoduje, że jesteśmy bardziej zdolni do kompromisów. Koralowy zachęci nas do działania, wzbudzi pozytywne emocje i jasne myśli. Zatem warto się nim otaczać, w wystroju naszych wnętrz, w odzieży, dodatkach do ubioru tj. kolczykach, apaszkach, szalach, torebkach, paskach, butach. Kolor roku 2019 wspaniale można wykorzystać także w makijażach i stylizacjach paznokci. Koralowa pomadka, cień do powiek, czy lakier do paznokci z pewnością ożywią nasz wizerunek, dodadzą kobiecości i odmłodzą. Niech ten nowy koralowy rok będzie czasem pozytywnym i pełnym konstruktywnej radosnej energii.

Autorka artykułu, makijażu i zdjęć: Katarzyna Skowronek-Ajchstet, KIURU Visage http://www.kiuruvisage.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *