Piękna skóra to piękny makijaż!

Nie od dziś wiadomo, że jedną z podstaw piękna jest zdrowa i gładka skóra. Bez zadbanej cery trudno o naprawdę piękny makijaż. Jeśli chcemy, by ślubny make up był naprawdę taki, jaki sobie wymarzyłyśmy, warto parę tygodni, a nawet miesięcy przed planowaną uroczystością zadbać o styl życia, odżywianie, aktywność fizyczną, prawidłowy sen.

Karolina Bereta, Fot. Marcin Kilarski, Makijaż KIURU Visage, suknia www.kamilasuknie.pl

Od zawsze woda była dla nas źródłem życia i zdrowia. Skóra jako jeden z naszych największych narządów, bezwzględnie jej potrzebuje. Utrzymanie odpowiedniego poziomu nawilżenia skóry powoduje, że staje się ona jędrna, gładka i elastyczna. Dobre kosmetyki nawilżające, kremy, maseczki, serum, mgiełki nie tylko dostarczą niezbędną wodę, zatrzymają tą która już jest w skórze, ale także uchronią przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi oraz przed zanieczyszczeniem środowiska. Odpowiednio dobrane do typu cery z pewnością będą jeszcze bardziej skuteczne. Od paru lat hitem na rynku polskim są produkty z aktywnym kolagenem. Dzięki niemu kosmetyki zyskały nową moc  i jeszcze wyższą skuteczność jeśli chodzi o nawilżenie skóry. Przekłada się to również na odbudowę komórek i zdrowie całego ciała. Nie zapominajmy również o nawilżeniu od środka. Nie pierwszy raz czytamy, żeby wypijać w ciągu dnia dużo wody. Tym razem nie będzie inaczej. Tak, dobra mineralna woda, naturalne soki owocowe i warzywne w ilości co najmniej 6-8 szklanek dziennie to gwarancja zdrowia i dobrego samopoczucia, to zdrowe ciało, włosy i cera.

Dorota Kuczma, Fot. Jacek Bakutis, Make up KIURU Visage, suknia www.kamilasuknie.pl

Słońce. Uwielbiamy je. Jednak warto pamiętać, że nadmierna ekspozycja na promienie UV i UVB to wielki wróg dla skóry, gdyż powoduje nie tylko powstawanie zmarszczek, przesuszenie oraz utratę elastyczności, ale również może przyczyniać się do rozwoju różnych chorób skórnych. Dlatego warto używać filtrów przeciwsłonecznych z SPF o paramentrach minimum 10 lub 15,  a latem zaleca się nawet 30, czy 50 SPF.

Mary Sue, Fot. Andrew Tarnawczyk Photography, Styl.Ewa Michalik, Make up KIURU Visage

Mary Sue, Fot. Andrew Tarnawczyk Photography, Styl.Ewa Michalik, Make up KIURU Visage

Aktywność fizyczna to kolejny wspaniały sposób na piękny wygląd. Eksperci od zdrowia zalecają regularny ruch. Spacery, bieganie czy pływanie, a może częsta gimnastyka. Dzięki zwiększonemu przepływowi krwi skóra otrzyma odpowiednią ilość tlenu, zmniejszy się stres, napięcie w ciele, skóra będzie odżywiona, gładka i promienna. Dodatkowo zwiększy się poziom energii, odporność i dobry nastrój. Napięcie i stres związany z przygotowaniami do uroczystości ślubnych zostanie znacznie pomniejszony, a ten wyjątkowy dla każdej pary narzeczeńskiej czas, stanie się dużo bardziej przyjemny i radosny.

Autorka artykułu Katarzyna Skowronek-Ajchstet, KIURU Visage www.kiuruvisage.pl

Justyna Fercho, Fot. Grażyna Nodame, Make up KIURU Visage

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *