Weselna fryzura dla blondynek

Według portalu Wikipedia samo słowo „blond” wywodzi się ze starofrancuskiego – blont, które pierwotnie oznaczało barwę pomiędzy złotym a jasno-kasztanowym odcieniem włosów. Natomiast do spopularyzowania obrazu blondynki jako koloru bardzo atrakcyjnego i pożądanego, przyczyniły się dwie amerykańskie ikony popkultury: Marilyn Monroe i Jean Harlow. Obie panie były w rzeczywistości brunetkami. I to właśnie za ich przykładem wiele kobiet zaczęło sztucznie rozjaśniać włosy. Dzisiaj sztuki fryzjerskie są na bardzo wysokim poziomie, dzięki czemu koloryzacje są bardzo popularne i dużo bezpieczniejsze niż w czasach Marilyn Monroe.

Fryzura KIURU Visage www.kiuruvisage.pl

Ponieważ im jaśniejsze włosy, tym mniej w ich składzie naturalnego barwnika – melaniny.  Przez to włosy są dużo delikatniejsze, skłonne to przesuszenia, bardziej narażone na czynniki zewnętrzne np. promienie słoneczne. Warto dbać o nie z większą uwagą i troską. Z pewnością pomogą tu maski, odżywki i zabiegi nawilżające, nawet 2 razy w tygodniu. Wszelkie olejki i mgiełki nabłyszczające wygładzą włosy i dodadzą im blasku. Na jasnych włosach przepięknie prezentują się wszelkiego rodzaju  struktury. Warkocze, plecionki, loki, fale. Jasny włos powoduje, że cała struktura fryzury jest wyraźnie widoczna. Oczywiście te z Was, które uwielbiają wszelkie dodatki do włosów, opaski, spinki, czy żywe kwiaty, jak najbardziej mogą po nie sięgnąć. Wtedy weselne upięcie zyska jeszcze więcej na atrakcyjności i niesamowicie podkreśli Waszą urodę.

Fryzura KIURU Visage www.kiuruvisage.pl

Dłuższe włosy z powodzeniem możecie ujmować w przestrzenne fryzury. Jaki kształt koka wybrać, gładki czy luźny, wysoki czy niski? Wybór uzależniony jest od indywidualnej urody, kształtu głowy i owalu twarzy a także od stylu, który lubicie i wybierzecie.  Profesjonalny stylista/stylistka fryzur z pewnością Wam w tym pomoże.

Fryzura KIURU Visage www.kiuruvisage.pl

Fryzura KIURU Visage www.kiuruvisage.pl

Wszystkie jasne i ciemne blondynki, które w tym roku biorą ślub mogą spać spokojnie jeśli chodzi o …odrosty. Tak, bo w tym roku trendem jest odrost „pod kontrolą”. Takie rozwiązanie może w wyraźny sposób ułatwiać życie. Dodatkowo, rok 2018 to lekkie odejście od chłodnych odcieni platynowego blondu w stronę ciepłych, słomkowych kolorów. Takie tonacje we włosach pięknie podkreślą zarówno brązowe jak i niebieskie oczy, a także będą idealnie harmonizować z letnią opalenizną.

Fryzura KIURU Visage www.kiuruvisage.pl

Fryzura KIURU Visage www.kiuruvisage.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *