Królową pomadek, czerwień!

Kolor ma znaczenie. Począwszy od czasów starożytnych aż po dzień dzisiejszy czerwień jest barwą, która jest wyjątkowo ważna w wielu kulturach na całym świecie. Czerwień to energia, to kolor wywołujący znacznie silniejsze emocje niż inne kolory, to symbol życia i miłości. W obecnym sezonie ślubnym czerwień jest wciąż bardzo pożądanym kolorem. Dominują nasycony karminowy, kolor czerwonego wina, czy ciemne ochłodzone burgundy.

Asia, makijaż i fryzura KIURU Visage

Pierwsza propozycja  oparta jest na akcencie mocnego koloru na ustach. Tutaj makijaż musi być dopracowany, usta dokładnie obrysowane konturówką, pomadka intensywna, nasycona. Ważne by wybrany kolor czerwieni harmonizował z Waszą urodą, by ubogacał i upiększał, a nie tylko dominował nad całą stylizacją. Oczy delikatniej, jeśli kreska wzdłuż linii rzęs to lekko roztarta, cienie w kolorach naturalnych, np. morele, piasek, krem, brzoskwinia, brąz, szarość. To świetny rodzaj makijażu , gdy uroczystości organizowane są w chłodne dni: jesienią, zimą i wczesną wiosną, gdy w przyrodzie niewiele jest światła i żywych ciepłych barw. Wtedy taka propozycja makijażu świetnie ożywi Wasz wizerunek. Dobrze dobrana do typu urody czerwień idealnie doda energii każdej twarzy, każdej stylizacji.

Asia, makijaż KIURU Visage

Druga propozycja została zaczerpnięta prosto z makijażowych trendów 2018. Pomadka niczym chmurka na ustach, delikatnie zaaplikowana opuszkiem palca lub pędzelkiem, ale w taki sposób, aby kontur ust nie był wyraźnie zaznaczony a wręcz lekko rozmyty. W takim przypadku można sobie pozwolić na bardziej wyrazisty i również bardziej graficzny makijaż oczu, np. jasny, satynowy cień na powiekach w towarzystwie mocnej eyelinerowej kreski. Plus mocno wytuszowane rzęsy. Z pewnością, doklejenie sztucznych kępek rzęs, dodatkowo wzmocni akcent na oczy.

fot. Grażyna Nodame G, makijaż KIURU Visage
Helena Urban | FACEBOOK | MAX MODELS

Profesjonalny wizażysta podkreśla atuty urody. Idąc tym tropem, jeśli macie duże wyraziste oczy, a usta nieco mniej okazałe, węższe czy z lekką asymetrią, zawsze warto wybrać wersję z makijażem podkreślającym oczy. I analogicznie, jeśli jesteście właścicielkami pięknie i harmonijnie zarysowanych ust, pełnych i symetrycznych śmiało akcentujcie ten atut. Wybierzcie na swój ślub wspaniałą czerwień, karmin, czy burgund. Niech kolor Waszych ust będzie tym najważniejszym akcentem.

makijaż KIURU Visage

makijaż KIURU Visage

Przy ślubnej stylizacji warto oczywiście pamiętać, by kolor ust współgrał nie tylko z naturalną urodą panny młodej, ale również, by kolor kwiatów w bukiecie harmonizował z kolorem na ustach. Idąc dalej, można również dobrać buty pod kolor ust, a kwiaty pozostawić w kolorach naturalnych: kremowych, białych, zielonych. Drobny akcencik w bukiecie, np. wstążka lub inny dodatek florystyczny może być użyty w kolorze wybranej pomadki.


Kwiaciarnia Chabazie

Kwiaciarnia Chabazie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *